اخبار, تسهیلات, صندوق پژوهش و فناوری, صندوق سلامت ثامن

ساخت داروی گیاهی کمک به درمان آسم کودکان با حمایت صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن

یک شرکت فناور با دریافت تسهیلات تولید صنعتی از صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن و تامین بخشی از هزینه‌های تولید موفق به تولید داروی گیاهی کمک به درمان آسم کودکان شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن، عباس زجاجی، مدیرعامل شرکت زجاج درمان توس با اعلام این خبر افزود: این داروی گیاهی زد-کاف نام دارد و تنها داروی کمک به درمان آسم کودکان بالای هفت سال است.

زجاجی از جمله مزایای این محصول را نداشتن عوارض داروهای شیمیایی، کمک به روال درمان آسم کودکان، بهبود عملکرد ریه، کاهش تعداد و شدت سرفه‌هاي روزانه و شبانه، بهبود تنگی نفس و تقویت سیتم ایمنی بدن عنوان کرد.

وی در ارتباط با بازار هدف این محصول گفت: مصرف‌کنندگان این دارو، کودکان بالای هفت سال هستند؛ بنابراین بازار هدف این محصول متخصصان اطفال، فوق تخصص نوزادان و متخصصان عفونی هستند.

مدیرعامل شرکت زجاج درمان توس در انتها با اشاره به دریافت تسهیلات از صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن گفت: در مرحله نهایی تولید محصول از تسهیلات صندوق سلامت ثامن استفاده کردیم و با توجه به درصد سود کم، توانست برای تولید این محصول کارگشا باشد.

حمیدرضا فرهادی مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن در ارتباط با این محصول گفت: برای تولید این شربت ترکیبی از موثرترین گیاهان دارویی که در منابع طب سنتی ایرانی و منابع بین‌المللی در درمان آسم موثر هستند از جمله عناب، شیرین بیان، ختمی خبازی، پرسیاوشان، سرخارگل، گل بنفشه، زوفا انتخاب شده و اثرات مفید آن در کارآزمایی بالینی به اثبات رسیده است. این شربت خصوصا در کاهش میزان سرفه‌ها در کودکان آسماتیک و به دنبال عفونت‌های تنفسی موثر است.

فرهادی ادامه داد: این دارو مشابه داخلی و خارجی ندارد و ثبت اختراع شده است.

وی در انتها گفت: صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن با پرداخت تسهیلات تولید صنعتی به این شرکت، تلاش کرد که زمینه تولید انبوه این محصول را در کشور فراهم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.