اخبار, تسهیلات, صندوق پژوهش و فناوری, صندوق سلامت ثامن, کمک هزینه

ساخت تروکار آندوسکوپی یک بار مصرف

یک شرکت فناور با دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه از صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن و تامین بخشی از هزینه‌های تولید، موفق به ساخت تروکار آندوسکوپی یک بار مصرف شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن، حسن طالبی، مدیرعامل شرکت توان‌سازان ترنم سلامت دراین باره گفت: تروکار آندوسکوپی یک بار مصرف، ابزاری است که در جراحی‌های زنان، داخلی و نفرولوژی کاربرد دارد و در مدل‌های مختلف ساخته می‌شود.

وی مصرف‌کننده نهایی ابزار تروکار را جراحانی معرفی کرد که در بخش‌های مختلف جراحی به روش لاپاراسکوپی در مراکز درمانی دولتی و خصوصی فعالیت می‌کنند، ادامه داد: بازار هدف ما شبکه توزیع و فروش تجهیزات پزشکی و بیمارستان‌های دولتی و خصوصی و همچنین در ادامه صادرات به بازار کشورهای همسایه است.

مدیرعامل شرکت توان‌سازان ترنم سلامت درباره توان رقابت محصول تولیدی این شرکت با سایر محصولات موجود در بازار اظهار کرد: بررسی‌های ما نشان می‌دهد که تنها یک شرکت داخلی در این زمینه فعالیت دارد که محصول آن‌ها تروکار چند بار مصرف است، در عین حال تروکارهای یک بار مصرف هم از کشور چین و اروپا وارد ایران می‌شود.

مدیرعامل شرکت توان‌سازان ترنم سلامت در انتها به تسهیلات دریافتی از صندوق سلامت ثامن اشاره کرده و گفت: سود تسهیلات قرض‌الحسنه بسیار مناسب است و از آن رضایت داریم و امیدواریم در ادامه بتوانیم از سایر تسهیلات صندوق سلامت ثامن مانند تسهیلات سرمایه در گردش نیز برخوردار شویم.

دکتر حمیدرضا فرهادی، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن در ارتباط با این شرکت گفت: شرکت توان سازان ترنم سلامت جزو شرکت‌های پیش رشد مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که با بهره‌مندی از تسهیلات قرض‌الحسنه صندوق سلامت ثامن و تامین بخشی از هزینه‌های تولید، موفق به ساخت تروکار آندوسکوپی یک بار مصرف شده است.

وی ادامه داد: محصول این شرکت دانش‌بنیان به لحاظ کیفیت همه تست‌ها و آزمایش‌های مورد تایید اداره کل تجهيزات پزشکی وزارت بهداشت (IMED) را در بالاترین حد انتظار سپری کرده است و از نظر قیمت هم برای مصرف‌کننده در مقایسه با نمونه‌های خارجی مناسب است. ضمن اینکه با تولید این محصول در داخل، نگرانی‌ها از مشکلات حاصل از تحریم‌ها‌ و افزایش قیمت ناشی از افزایش ارز حذف خواهد شد.

فرهادی افزود: شرکت توان سازان ترنم سلامت در نیمه دوم سال ۱۳۹۹ با هدف پژوهش، طراحی و ساخت تجهیزات پزشکی تاسیس شده و در فاز اول فعالیت شرکت، ساخت تروکار آندوسکوپی یک بار مصرف را در دستور کار قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.