اخبار, تسهیلات, صندوق پژوهش و فناوری, صندوق سلامت ثامن

تولید کرم پیشگیری از ترک‌ پوستی ناشی از بارداری با حمایت صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن

یک شرکت تولیدی با دریافت تسهیلات سرمایه ‌در گردش از صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن و تامین بخشی از هزینه‌های تولید، موفق به تولید و توسعه بازار کرم پیشگیری از ترک‌های پوستی ناشی از بارداری شد.
به گزارش روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن، مریم حسینی مدیرعامل شرکت توس آمیتیس آریایی، در ارتباط با محصول تولیدی این شرکت گفت: کرم پیشگیری از ترک بارداری تولیدی شرکت ما در افزایش خاصیت کشسانی و لطافت پوست نقش بسزایی دارد و استفاده از آن در حین بارداری، باعث جلوگیری از ایجاد ترک پوستی و آویختگی پوست زیر شکم پس از زایمان می‌شود.
حسینی افزود: عارضه استریا یا ترک پوستی دوران بارداری، عارضه ناراحت‌کننده برای خانم‌ها است و معمولا قابل برگشت نیست و درمان‌های جراحی نیز بسیار پر هزینه هستند؛ به همین دلیل استفاده از این کرم در طول بارداری علاوه بر تاثیرگذاری چشم‌گیر، توجیه اقتصادی نیز دارد.
مریم حسینی در رابطه با مزیت این کرم نسبت به سایر محصولات مشابه موجود گفت: محصولات داخلی و خارجی موجود در بازار معمولا در طول بارداری و یا بعد از بارداری مورد استفاده قرار می‌گیرند و فرمول خاصی برای دوره بارداری و پیشگیری ندارند، اما محصول تولیدی ما برای استفاده در طول بارداری است تا به این ترتیب خاصیت کشسانی پوست را زیاد کند و پوست تا ماه نهم بارداری آسیبی نبیند.
مدیرعامل شرکت توس آمیتیس در انتها به تسهیلات دریافتی از صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن اشاره کرد و گفت: فعالیت فروش ما از سال گذشته شروع شد اما برای افزایش تولید و توسعه بازار نیاز به نقدینگی برای خرید مواد اولیه داشتیم که برای این مورد از صندوق سلامت ثامن تسهیلات سرمایه در گردش دریافت کردیم.
دکتر حمیدرضا فرهادی، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن، در ارتباط با این محصول گفت: کرم پیشگیری از ترک بارداری تولیدی این شرکت بدلیل نوع ساخت منحصر به فرد در بکارگیری گیاهان داروئی، ثبت اختراع کشوری دارد که وجه تمایز قوی نسبت به رقبای خود در بازار کنونی است و همچنین مجوز غذا و دارو را نیز دریافت کرده و در داروخانه‌های کشور قابل دسترسی است.
فرهادی به نتایج تحقیقات مستند دانشگاهی این محصول اشاره کرد و ادامه داد: بطور قطع محصولی که نتایج مستند دانشگاهی دارد، اقبال بیشتری برای معرفی به بیمار توسط پزشک خواهد داشت. در حال حاضر نتایج پژوهش‌ها روی این محصول در یکی از نشریه‌های معتبر اروپایی در نوبت انتشار قرار دارد، این نتایج نشان می‌دهد خانم‌هایی که از این محصول در طی بارداری استفاده می‌کنند، دچار عارضه استریا یا ترک پوستی نمی‌شوند.
فرهادی در انتها گفت: شرکت توس آمیتیس آریایی، جهت تولید و توسعه بازار محصول پیشگیری از ترک بارداری از تسهیلات سرمایه ‌در گردش صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.